PRZEPOMPOWNIA ŚCIEKÓW MIEJSKA W  REINACHAARGAU W SZWAJCARII
Opis sytuacyjny Na przepompowni miejskiej regularnie występowało zapychanie pomp częściami stałymi oraz włóknistymi. W sposób oczywisty powodowało to sporo kosztotwórczych problemów wynikających z konieczności zatrzymywania obiektu oraz prac konserwacyjnych. Kierownictwo obiektu wystąpiło z prośbą do firmy ZENIT o analizę sytuacyjną i rozwiązanie problemu zapychania się pomp, w celu obniżenia kosztów eksploatacji i utrzymania ruchu
Rozwiązanie Jako rozwiązanie zaproponowano pompę UNIQA IE3 Chopper Version. Pompa jest wyposażona w wirnik kanałowy z systemem chopper. Sam system rozdrabnia części stałe oraz włókniste zapewniając ciągłą pracę z uniknięciem zbędnych przestojów pompowni. Wszystkie wirniki w serii Uniqa Chopper zapewniają wysoką odporność na ścieranie przez tłoczenie ścieków o dużej zawartości ścieków o dużej zawartości piasku, ze względu na opatentowaną okładzinę typu Molib-tech (węglik molibdenu). Okładzina tego typu pomaga zabezpieczyć przed wytarciem i kawitacją nie tylko wirniki ale również korpus pompy oraz jej króćce.
Korzyści Od czterech miesięcy Uniqa Chopper pracuje bez zakłóceń, co istotnie obniża koszty eksploatacji. Dodatkowo pompy Uniqa wyposażone są w standardzie w wysokosprawnościowe silniki w klasie IE3, co przy identycznych, oczekiwanych osiągach hydraulicznych, daje mniejsze zużycie energii. Oczywiście przekłada się to na niższe koszty zużycia energii elektrycznej, co jest dodatkową korzyścią dla Klienta.
Uniqa Chopper z systemem zabezpieczenia przed zapychaniem się wirnika -1
Uniqa Chopper z systemem zabezpieczenia przed zapychaniem się wirnika - 2
Uniqa Chopper z systemem zabezpieczenia przed zapychaniem się wirnika 3
UNIQA Chopper ZUG CP 100F 3/4 AW 170 PA. Szwajcaria, 21.01.2017r.