Pompy zatapialne w procesach tunelowania

 

W jednej ze scen z klasyki polskiego kina pada kilka słów na temat podziału budownictwa na wodne oraz lądowe. Z dumą musimy przyznać, że nasze rozwiązania stosuje się w obu przypadkach. Do rzeczy więc, dziś o zastosowaniu pomp zatapialnych przy tunelowaniu.

 

Odwodnienie i osady

GRINDEX MINI, SOLID, MINOR, MAJOR, SALVADOR.

 

Dostarczamy lub wynajmujemy zatapialne pompy pomocnicze GRINDEX wraz z osprzętem służące do odwadniania i odszlamiania budów tuneli. Nasze produkty wykorzystują między innymi najbardziej profesjonalne firmy budowlane w kraju. Co więcej pompy pracują w najtrudniejszych warunkach gruntowych pomagając realizować skomplikowane technicznie projekty.

 

Oto kilka przykładów:

  • budowa drugiej linii metra we Warszawie,
  • budowa linii szybkiego tramwaju łączącej centrum z dzielnicą Franowo w Poznaniu,
  • budowa tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

 

Ciężkie zastosowania bentonitowe

TOYO DP 20, 30 oraz TOYO ET 20 HD – pompowanie brudnego bentonitu z głębokich wykopów,

TOYO VH 7,5 oraz VH 10 – pompowanie czystego bentonitu po recyclingu.

 

Dostarczamy lub wynajmujemy zatapialne pompy TOYO pracujące przy budowie fundamentów, gdzie należy wykonać ściany szczelinowe z wykorzystaniem bentonitu. To szczególne i niszowe zastosowanie naszych pomp daje nam wiele satysfakcji, gdyż wieloletnie doświadczenie budowlańców prowadzi najczęściej do jednoznacznego wskazania pomp typu TOYO ET, DP oraz VH, charakteryzujących się małymi wymiarami, jako preferowanych do procesu pompowania i odzyskiwania zawiesiny bentonitowej.

Ponadto stosujemy pompy w technologiach bezwykopowych np. w wierceniach HDD podczas pompowania płuczki wiertniczej (roztworu wodnego różnego rodzaju bentonitów i dodatków uszlachetniających), gdzie płuczka ta ma za zadanie zwilżenie wiertła, ścian otworów, chłodzenie świdra czy usunięcie powstających zwiercin.

 

 

Zapraszamy do współpracy!