Pompowanie solanki

Górnictwo

Zastosowanie pomp Toyo w górnictwie – pompowanie solanki z szybu nie zagrożonego wybuchem metanu i pyłu węglowego.

Toyo Denki Industrial w Japonii opracował koncepcję wysokowydajnej pompy zatapialnej, wyposażonej w agitator  już w 1948 roku.
Od tego czasu Toyo Denki Industrial tworzy szeroką gamę pomp zatapialnych do ciężkich szlamów z agitatorem i stał się czołowym producentem tego typu pomp. Dzięki tej technologii jest w stanie zapewnić bezpieczne, optymalne rozwiązania dla różnych wymagań odwadniania we współczesnych kopalniach.

Korzystając z ponad 50-letniego doświadczenia producent pomp Toyo zaprojektował pompy przeznaczone do stosowania w najbardziej niekorzystnych warunkach. Jednym z przykładów jest zastosowanie pompy Toyo typoszeregu VH20H w wersji pionowej w jednej z największych kopalń w województwie dolnośląskim. Pompa ta jest podwieszona w najgłębszym miejscu szybu kopalni o parametrach hydraulicznych: wysokość podnoszenia: 33 m i wydajności 60 m3/h. Pompy  z silnikiem o napięciu 500V wykonane z materiału odpornego na ścieranie (dzięki zawartości chromu do 28 %)  pozwala na pracę w agresywnym i abrazyjnym środowisku pracy.  Dzięki agitatorowi wbudowanemu na dole pompy (o tej samej grubości co cały wał pompy) – pozwala na zamieszanie i wybranie gęstych szlamów zalęgających w rząpiu.

 

vh-pozioma

Jedna z pomp Toyo typoszeregu VH w wersji poziomej

 

Pompa Toyo VH20 pracuje od 2007 roku w jednej z największych kopalń w województwie dolnośląskim. Pompa pompuje medium agresywne, wysoko-zasoloną wodę o dużej zawartości chlorków soli i metali ciężkich, a także związków siarki.

Pompy Grindex Inox zarówno odwodnieniowe jak i szlamowe oraz pompy Zenit: DGX, DRX, DRY