Przy pompowaniu wody morskiej w różnych miejscach jej występowania, zarówno w stoczniach, na statkach, jak i w instalacjach budowli inżynierskich, stosować można pompy produkcji Zenit oraz Gindex.

 

W zależności od stopnia zasolenia stosuje się tutaj pompy z typoszeregów Zenit, takie jak:

 

  • DGB, DRB (wykonanie brązowe),
  • DGX, DRX, DRY (wykonanie staliwne),
  • ZUG V, ZUG OC, DRG (mogą być wyposażone w komplet anod cynkowych lub powłoki kryjące),

oraz standardowe pompy drenażowe i szlamowe Grindex wyposażone w komplet anod cynkowych, lub w bardzo ciężkich aplikacjach pompy Grindex Inox wykonane w całości ze stali kwasoodpornej.

Kolejny raz mamy przyjemność dostarczać sprzęt na budowę Portu Północnego w Gdańsku, a konkretnie nabrzeża. Jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych infrastruktury hydrotechnicznej są olbrzymie żelbetowe skrzynie kesonowe. Podstawowym ich zadaniem jest stworzenie solidnego kręgosłupa bez którego trudno byłoby zbudować resztę portu.

 

 

Tym razem na wezwanie konsorcjum złożonego z czołowego wykonawcy konstrukcji betonowych oraz wiodącego przedstawiciela hydro-inżynierii morskiej, dostarczamy baterię pomp Grindex Major N.

Kesony powstają jako prefabrykaty na lądzie i dalej drogą wodną są transportowane na miejsce posadowienia. Tutaj następuje najtrudniejszy moment operacji, aby ksenon umiejscowić w sposób kontrolowany w zakładanym miejscu, należy go stopniowo zalewać wodą, pilnując aby nie nastąpił niepożądany przechył.

Jako, że jest to konstrukcja składająca się z 6 sekcji, każda z nich zalewana będzie z dużą precyzją przez osobną pompę. Duża precyzja nie wyklucza dużej skuteczności, zastosowane pompy Major N charakteryzują się maksymalną wydajnością rzędu 140 m3/h i maksymalnym podnoszeniem ponad 20 m słupa wody.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.