Instalacja sanitarna w domu- odprowadzanie ścieków z łazienek i pralni usytuowanych w piwnicy

W domu
Firma ZENIT oferuje urządzenia umożliwiające rozwiązanie problemu gospodarki ściekowej w takich sytuacjach!
Jest to rozwiązanie dla urządzeń sanitarnych zamontowanych w piwnicach gdzie nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków. Coraz częściej zdarza się, że użytkownik postanawia zagospodarować pomieszczenia znajdujące się w piwnicy jako łazienkę, pojawić się mogą wtedy problemy z odprowadzeniem ścieków. Wynika to z faktu, że odpływ kanalizacji grawitacyjnej położony jest wyżej. Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest zastosowanie urządzeń podnoszących ciśnienie, które wymusi przepływ ścieków i pozwoli na odprowadzenie ich do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej. Oferowane przez nas urządzenia działają automatycznie, po osiągnięciu określonego poziomu w zbiorniku  automatycznie uruchamia się pompa i tłoczy ścieki po czym się wyłącza. W skład kompaktowej przepompowni wchodzi hermetyczny zbiornik gromadzący ścieki z zaworami zwrotnymi oraz odpowietrznikiem. Urządzenie zasilane jest napięciem 230 VODPROWADZANIE ŚCIEKÓW Z POJEDYNCZYCH PRZYBORÓW W przypadku konieczności odprowadzenia ścieków z pojedynczych przyborów-  takich jak pralka, prysznic czy umywalka, oferowane przez nas urządzeń umożliwiają  uzyskanie wymaganego ciśnienia. Istnieje możliwość zainstalowania urządzenia  bezpośrednio przy przyborze z którego będą odprowadzane ścieki .
  • nanoBOX to wysokiej jakości zbiornik polietylenowy przeznaczony do gromadzenia wyłącznie ścieków domowych, (nie nadaje się do WC). Zbiornik ma pojemność 35 l dostarczany jest z pompą Zenit serii Steel. Dzięki swojej konstrukcji i niewielkim gabarytom, nanoBOX jest uniwersalny i bardzo łatwy do zainstalowania.
ŁAZIENKA W NOWYM MIEJSCU Kompaktowe pompownie umożliwiają zlokalizowanie łazienki w miejscu nieprzewidzianym pierwotnie w projekcie domu.  Urządzenie można zamontować pod posadzką.  Odprowadzając do zbiornika ścieki ze wszystkich przyborów znajdujących się w pomieszczeniu.
  • Seria Blue Box składa się z wysokiej jakości formowanych rotacyjnie zbiorników polietylenowych służących do gromadzenia ścieków. Modele 90, 150 i 250 litrowe wyposażone są w jedną pompę elektryczną, i są idealne dla małych instalacji domowych. Model o pojemności 400 litrów jest przeznaczony dla aplikacji o większej wydajności i jest przeznaczony do zainstalowania dwóch pomp. Cechy konstrukcyjne i szeroka gama akcesoriów sprawia, że systemy Bluebox są niezwykle uniwersalne i łatwe do zainstalowania.