Systemy pompowania wody czystej i ścieków są powszechnie stosowane w domach jedno i wielorodzinnych oraz mieszkaniach. Począwszy od sytuacji sporadycznych i awaryjnych, takich jak konieczność szybkiego i skutecznego opróżniania studni, basenów, stawów lub zalanych piwnic, po rozwiązania konstrukcyjne, takie jak małe przepompownie do usuwania wody zanieczyszczonej, ścieków, ścieków z osadem lub zawiesinami.

Po obfitych opadach deszczu często konieczne jest odpompowanie wody z zalanego obszaru, takiego jak pomieszczenia pod schodami, garaż lub pomieszczenie magazynowe, w innych przypadkach konieczne jest napełnienie zbiornika, basenu, odprowadzenie ścieków i zanieczyszczonej wody do kanalizacji.

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich powyższych przypadków są elektryczne pompy zatapialne Zenit. Oferta pomp Zenit jest szeroka i kompleksowa – zaspokaja wiele potrzeb sektora mieszkaniowego i domowego. Do instalacji domowych, Zenit oferuje cztery serie, od prostych modeli pomp po profesjonalne rozwiązania zapewniające odpowiednie parametry wydajności i wysokości podnoszenia. Wszystkie pompy są łatwe w montażu i wyposażone w energooszczędne silniki elektryczne. Pompy Zenit wykonane są z niezawodnych i wytrzymałych materiałów o najwyższej jakości. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów można je zamontować w każdym rodzaju instalacji.

Typoszereg pomp Zenit Steel ze stali nierdzewnej charakteryzuje się wysoką wydajnością i kompaktowymi rozmiarami. Pompy te zostały stworzone w celu optymalnego wykorzystania w instalacjach domowych i małych instalacjach mieszkaniowych. Idealnie nadają się do opróżniania zbiorników z niewielkich ilości wody lub pompowania ścieków zawierających części stałe o wielkości do 40 mm. Wersja DR Steel posiada specjalną funkcję zasysania z poziomu podłogi, która jest bardzo przydatna np. przy wypompowywaniu wody z zalanej piwnicy lub garażu. Model ten może być również montowany w zbiornikach nanoBOX.

 

Seria Blue charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami i wysoką niezawodnością. Żeliwna obudowa, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz certyfikat IECEx sprawiają, że pompy te są idealne do instalacji w środowiskach zagrożonych wybuchem i zapewniają osiągi porównywalne z profesjonalnymi modelami. Seria Blue jest idealna do odprowadzania i pompowania ścieków – stosunkowo duży wolny przelot. Duża wydajność i doskonała kompatybilność ze stacjami BlueBOX to optymalne rozwiązanie do pompowania ścieków domowych.

Seria BluePRO jest idealna, gdy wymagana jest duża wydajność i wysokość podnoszenia pompy. Żeliwna konstrukcja i podwójne uszczelnienie mechaniczne w komorze olejowej sprawiają, że modele BluePRO są wytrzymałe, niezawodne i idealne nawet w przypadku ciężkich zastosowań związanych z pompowaniem zabrudzonej wody ściekowej zawierającej substancje stałe lub włókna. Dostępna jest również wersja certyfikowana przez IECEx – pompy elektryczne BluePRO nadają się do instalacji w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Seria BluePRO obejmuje cztery różne systemy hydrauliczne: do pompowania ścieków, wody drenażowej pompy z rozdrabniaczem oraz wersje o wysokim podnoszeniu. Niewielkie i kompaktowe rozmiary pomp sprawiają, że seria BluePRO jest najlepsza do użytku domowego i mieszkaniowego. Pompy te zostały zaprojektowane do optymalnego zabudowania ich w stacjach podnoszenia BlueBOX.

W przypadku budynków w których nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków najbardziej efektywnym rozwiązaniem do zbierania i pompowania ścieków do systemu kanalizacyjnego, są kompaktowe pompownie Zenit NanoBOX i BlueBOX.

Stosuje się je głównie na obszarach wiejskich i stosunkowo niskiej gęstości zaludnienia, bez rozbudowanego systemu kanalizacji miejskiej.

Ze względu na wiele zalet, stacje te są dziś najlepszym, najtańszym, bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

Pompownie nanoBOX z polietylenu są odpowiednie dla każdego rodzaju instalacji. Czy to na powierzchni, czy pod ziemią, na zewnątrz czy wewnątrz, instaluje się je szybko i łatwo, przy minimalnym nakładzie pracy budowlanej.

W porównaniu z konwencjonalnymi zbiornikami betonowymi, zbiorniki prefabrykowane nie wymagają konserwacji i są bardziej odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne wywołane przez czarne ścieki, są również tańsze.

Pompownie nanoBOX wykonane z lekkiego, wysoce odpornego materiału, takiego jak polietylen, charakteryzują się niższymi kosztami transportu, są łatwiejsze w obsłudze i montażu, nie tracąc przy tym nic z punktu widzenia niezawodności.

Zaprojektowane z myślą o racjonalnym, zoptymalizowanym zużyciu energii elektrycznej, dzięki zastosowaniu pomp dopasowanych do pojemności zbiornika, z automatycznym przełącznikiem pływakowym wszystkich funkcji uruchamiania/zatrzymywania.

Gama wysokiej jakości zbiorników z polietylenu BlueBOX jest niezwykle wszechstronna i łatwa w montażu. Nadają się one do zbierania wody drenażowej, deszczówki i ścieków z pralek, zlewozmywaków i WC.

Modele 60, 90, 150 i 250, odpowiednie dla instalacji domowych i małych instalacji mieszkaniowych, są wyposażone w jedną pompę elektryczną. Model BlueBOX 400, przeznaczony dla zakładów cywilnych, może być wyposażony w dwie pompy elektryczne Zenit.

Pompownie BlueBOX mogą być instalowane na podłodze lub w podłodze. Są one przystosowane do współpracy z pompami serii Zenit blue i bluePRO z wirnikiem vortex [DRAGA] lub z systemem noży tnących [GRINDER]. BlueBOX 60 może być stosowany również z pompą wyposażoną w wirnik wielokanałowy otwarty (DRENO) lub z dużą wysokością podnoszenia (ALTA PREVALENZA) do pompowania ścieków czystych lub szarych.

Duża liczba króćców ssawnych i tłocznych pozwala na optymalny montaż nawet w istniejących instalacjach

Liczne akcesoria hydrauliczne i elektryczne sprawiają, że pompownie BlueBOX są wygodne w montażu i użytkowaniu. Wszystkie modele nadają się do bezpośredniego montażu dzięki kształtowi dna, który umożliwia utrzymanie pompy w odpowiedniej pozycji bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów.

Wygodna instalacja z dolnym sprzęgłem jest również opcją dla modeli BlueBOX250 i BlueBOX400. Do rury odpływowej można podłączyć kulowy zawór zwrotny i/lub zasuwę odcinającą.

Standardowy asortyment można uzupełnić o niestandardowe rozwiązania w zależności od konkretnego zapotrzebowania.

Firma Pumpexpert S.A. jako przedstawiciel producenta Zenit na terenie Polski kompleksowo współpracuje z projektantami, instalatorami a także użytkownikiem indywidualnym. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie prac – rozpoczynając od konsultacji, doboru pomp, przez projektowanie, dostawę i montaż, kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą produktów Zenit na stronie www.pumpexpert.pl