Fundamenty: pompy do bentonitu

Budownictwo

Pompy TOYO znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie szczególnie przy budowie fundamentów dla wysokich wieżowców gdzie należy wykonać ściany szczelinowe pod fundamenty.
Pompy TOYO szczególnie dobrze sprawdzają się jako pompy do bentonitu.

Opis budowy ścian szczelinowych:

 

 

fund2

1) Pierwszym krokiem (1) jest stworzenie ziemnych nasypów od strony wykopu. Po nasypach poruszają się takie maszyny jak wgłębiarki, betoniarki czy dźwigi itp. (2).
2) Do wykopu wlewa się zawiesinę bentonitu (3). Bentonit charakteryzuje się dużą zdolnością do chłonięcia wody i pęcznienia, dlatego materiały na bazie bentonitu znajdują duże zastosowanie m. in. do zabezpieczenia ścian wąskich otworów. Wraz z wlewaniem bentonitu następuje osuwanie się gruntu do wykopu. Pompy TOYO mają za zadanie wypompowanie osuniętego gruntu z wykopu.

Jakie pompy stosować ?

Do tego przypadku można zastosować pompy TOYO typoszeregu ET charakteryzujące się: małymi wymiarami.  Taka cecha pozwala użytkownikowi umieścić pompę w ścianie szczelinowej. Pompa TOYO pompuje medium o dużej gęstości na głębokością zanurzenia do 30m

Pompy TOYO typoszeregu DP (zdjęcie nr 1 poniżej) charakteryzujące się pompowaniem medium o bardzo dużej gęstości z głębokością zanurzenia do 120 m w wykonaniu specjalnym.

Bentonit zanieczyszczony zapadającym się gruntem zostaje wypompowany do stacji oczyszczania bentonitu, gdzie oczyszczony bentonit zostaje pompowany z powrotem do wykopu poprzez pompy TOYO VH (zdjęcie nr 2 poniżej) charakteryzujące się pompowaniem medium o dużej gęstości. Pompy pracują również na sucho.

Wracając do budowy ścian szczelinowych kolejnym, czwartym (4) już krokiem jest wkładanie zbrojenia. Gdy jest już ono na miejscu zaczyna się wlewanie betonu (5). Beton wlewa się od spodu, a jego kolejne warstwy wypychają mieszankę bentonitu na zewnątrz, po czym jest ona odprowadzana do stacji bentonitowej.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym działem technicznym:

 

Z naszych pomp Toyo korzysta wiele znanych firm budowlanych co jest dowodem ich niezawodności oraz przydatności w zastosowaniu. W celu uzyskania referencji prosimy o kontakt.