Pompa typ K to wyjątkowy nawet jak dla Toyo model pompy.

Oprócz standardowych ponad przeciętnych zdolności do pompowania gęstych i abrazyjnych mediów, pompy typu K przystosowane są do pompowania medium z zanieczyszczeniami włóknistymi.

Dlatego jest idealna pompą ściekową, używaną w wyjątkowo trudnych aplikacjach.

Wszelkiego rodzaju, sznurki, żyłki oraz długa roślinność w połączeniu z gęstym i ściernym medium,  to senny koszmar każdej pompy wirowej.

Oprócz standardowego wycierania elementów tłocznych oraz bardzo niesprzyjającego dla uszczelnienia środowiska, w/w ciała włókniste potrafią owijać się ponad wirnikiem wokół wału i „wyciąć” dławnicę.

Unikatowy, opatentowany przez Toyo agitator w połączeniu z jednokanałowym wirnikiem o dużym swobodnym przelocie, potrafi przepompować to z czym konkurencja sobie nie poradzi.

Standardowe wykonania materiałowe z wysokochromowego staliwa, zapewniają legendarną już odporność na wycieranie. Pompa może być wyposażona w czujnik obecności wilgoci w komorze olejowej oraz czujnik kontroli temperatury uzwojenia. Pompy typu K dostępne są w wersji z podstawą lub do montażu na stopie sprzęgającej.