Zdjęcie z 1924 roku ukazujące nowomodny typ myjni, która znajdowała się na północno-zachodnim rogu 42 Ulicy i South Michigan Avenue w Chicago. Wynalazcą był C.P Bohland, który otworzył dwie takie filie w Saint Paul. Zastanawiał się, jak w prosty sposób usunąć brud z podwozia i kół samochodowych.

W tym czasie drogi były często zabłocone i brudne, i to błoto przywierało do podwozia samochodu i kół. “Kąpiel w basenie samochodowym” pomysłu Bohlanda miała temu zaradzić. Około 24 metrowa, betonowa „misa” z żebrowanym dnem była głęboka na nieco ponad 40 cm w najgłębszym miejscu, w centrum. Goście płacili 25 centów obsłudze, która nakładała na chłodnicę ochronny gumowy pokrowiec. Następnie wjeżdżali do „basenu” poprzez specjalną rampę i z prędkością około 10 mil /h jeździli wkoło, aż do wyczyszczenia pojazdu. Betonowe „grzebienie” na dnie wymuszały wibrację samochodu i zawirowania wody, które pomagały zmyć cały brud z podwozia i kół. Proces zajmował około trzech, czterech minut. Następnie samochód wyjeżdżał z „basenu”, a kierowcy, którzy chcieli zupełnie umyć swoje auto, mogli wjechać do jednego ze specjalnych przedziałów, gdzie oczyszczano również karoserię i wnętrze. W dniach szczytu, takich jak sobota, przez myjnię przewijało się około 75 maszyn na godzinę!

Dzisiaj jest PUMPEXPERT i możesz zrobić to lepiej! Oferujemy na sprzedaż i wynajem kompaktowe myjnie do mycia kół i podwozi dla różnych Klientów! Sprawdź nasze rozwiązania od lekkich do bardzo ciężkich zastosowań!

myjnia do kół i podwozi
myjnia do kół i podwozi
myjnia do kół i podwozi