Kompaktowe pompowanie ścieków. Grupa Zenit rozszerza gamę kompaktowych pompowni ścieków „Lifting Box”, uruchamiając nowe serie miniBOX, vertiBOX i sphereBOX, które uzupełniają modułową linię agregatów kompaktowych, dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach. Gama przeznaczona do zbierania wody drenażowej, deszczowej, wody powierzchniowej i ścieków, odpowiednia dla wszystkich rodzajów lokalizacji (mieszkalnych, cywilnych lub przemysłowych).

miniBOX

Charakterystyka asortymentuPojemność:   6lMateriał zbiornika:   PEInstalacja:   Zewnętrzna ścianaPompa:   GR SteelSystem kontroli:     Automatyczny z łącznikiem pływakowymKabel:   1,5 m z wtyczką SchukoWylot:   DN32 / DN40Waga:   13,5 kg
miniBOX umożliwia umiejscowienie łazienki w dowolnej części domu, nawet poniżej poziomu odpływu. miniBOX jest w stanie zmielić wszystkie odpady i przepompować je przez rury o normalnej średnicy. Idealnie nadaje się do zbierania i przepompowywania ścieków z toalet, bidetów, pralek lub zmywarek. Składa się ze zbiornika PE ze stalową pompą GR wyposażoną w nóż tnący. Można go zainstalować bezpośrednio za toaletą, co zapewnia znaczną oszczędność miejsca. Kabel z wtyczką można podłączyć do zwykłego gniazdka elektrycznego, w związku z czym do podłączenia systemu miniBOX nie jest wymagany elektryk.

vertiBOX 85 ÷ 120

Charakterystyka asortymentuPojemność (l):    300 (h850 mm) – 420 (h1200 mm)Materiał zbiornika:   PEInstalacja: na powierzchni, wkopany w gruntPompa:    1 x DR Steel 37Kabel:    10 m z wtyczką SchukoWylot: G ¼”Waga:   18 kg
Kompaktowe pompownie ścieków vertiBOX mają szeroki zakres stosowania dzięki swojej modułowej budowie, która pozwala zoptymalizować każdą instalację. Dzięki skutecznemu systemowi teleskopowemu można podwoić wysokość, zwiększając pojemność i / lub dostosować vertiBOX do każdego rodzaju instalacji i użytkowania. Dzięki dużej pojemności do 420 litrów, urządzenia te idealnie nadają się do zbierania i usuwania czystych ścieków i ścieków szarych w środowisku mieszkalnym, wody deszczowej z parkingów lub dziedzińców, a także w małych zakładach przemysłowych do przesyłania wody drenażowej i wody infiltracyjnej. Stacje vertiBOX są wyposażone w pompę  DRSteel 37 ze stali nierdzewnej, z wirnikiem kanałowym.
Wytrzymała, w wersji przejazdowej lub nie, hermetycznie uszczelniona za pomocą uszczelki, z bezpiecznym zamknięciem i oknem inspekcyjnym. Teleskopowy system pozwala dostosować jego wysokość do każdego rodzaju instalacji.
Przystosowanie do rur wlotowych o różnych średnicach – od DN 50 do DN 200. Uszczelki NBR do uszczelniania pompowni przed przeciekaniem i przedostawaniem się zapachów. Otwory można wycinać na miejscu za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi. Rura tłoczna z PCV z gwintowanym złączem G1 ¼.
vertiBOX może składać się z :– Moduł – podstawa – BASE– Moduł – pion rurowy 400 mm– Moduł – pion rurowy 1210 mm– Pokrywa – wersja przejezdna lub nieprzejezdna (klasa B)
Wytrzymała konstrukcja z PE z ożebrowaniem wzmacniającym, gwarantującym trwałość i skuteczne kotwienie z podłożem.
Stalowa pompa DR Steel z wirnikiem kanałowym i uszczelnieniem mechanicznym w komorze olejowej. Wolny przelot max 10 mm.

sphereBOX 600 ÷ 1200

Charakterystyka asortymentu Typ: 600 900 1200 Pojemność (l): 600 900 1200 Materiał zbiornika: PE PE PE Instalacja: posadowienie posadowienie posadowienie Ilość pomp: 1 1 1 Pompa – seria: BluePRO, Grey BluePRO, Grey BluePRO, Grey Wylot: 1 ¼” – 2” 1 ¼” – 2” 1 ¼” – 2” Waga: 27 kg 47 kg 58 kg
Kompaktowe pompowni ścieków sphereBOX służą do gromadzenia i usuwania silnie zabrudzonych ścieków pochodzenia cywilnego i ścieków przemysłowych. Podobnie jak w przypadku innych serii, pompownie sphereBOX składają się z różnych modułów, które umożliwiają niestandardową konfigurację pompowni dostosowaną do potrzeb użytkownika. Modułowość zapewniają dwa różne typy pionów, które umożliwiają instalację pompowni nawet w istniejących systemach, a także wytrzymałą, hermetycznie zamkniętą pokrywę o regulowanej wysokości. Urządzenia sphereBOX są dostępne w trzech wersjach: 600/900/1200 litrów, zbiorniki wykonane są z wytrzymałego polietylenu, wzmocnione specjalnym ożebrowaniem. Pompownie sphareBOX mogą być wyposażone w pompy z króćcem wylotowym 2 “. Producent Zenit poleca pompy serii bluePRO i serii Gray z wirnikiem vortex (DG bluePRO, DGG) lub z systemem rozdrabniającym (GR bluePRO, GRG) dla uzyskania optymalnych rezultatów pompownia.
Wytrzymała obudowa, hermetycznie zamknięta z bezpiecznym zamknięciem i oknem inspekcyjnym. Dostępne w wersji przejazdowej i nieprzejazdowej. Wysokość można dopasować do każdego rodzaju instalacji.
Wytrzymała konstrukcja z PE z ożebrowaniem wzmacniającym, gwarantującym trwałość i skuteczne kotwienie z podłożem.
Można użyć dwóch różnych typów pionów rurowych, dostosowując instalację do istniejących systemów.
Pompownie sphareBOX mogą być wyposażone w pompy z króćcem wylotowym 2 “. Producent Zenit poleca pompy serii bluePRO i serii Gray z wirnikiem vortex (DG bluePRO, DGG) lub z systemem rozdrabniającym (GR bluePRO, GRG)
(A) Zamontowane za pomocą zaworu kulowego, zasuwy i rury łączącej PVC 1¼ ” dla 1 pompy; (B) Z pionowym sprzęgłem dolotowym, zaworem kulowym i 2 “rurą łączącą PVC dla 1 pompy; (C) Z zewnętrznym sprzęgłem DAC E, zaworem kulowym i rurą łączącą 2 “PVC dla 1 pompy (2 pompy tylko dla modelu BOX 1200)
Spoza kompaktowych pompowni ścieków vertiBOX i shereBOX, klienci mogą wybierać inne optymalne rozwiązania z szerokiej oferty stacji podnoszenia Grupy Zenit. Od zestawów pomp przeciwpowodziowych poprzez domowe rozwiązania nanoBOX i miniBOX, aż po stacje blueBOX i boxPRO dla instalacji cywilnych i profesjonalnych. Na życzenie są dostępne zestawy wyposażone w czujniki poziomu i elektroniczne panele sterowania. Wszystkie modele Zenit Lifting Box są wyposażone w zatapialne pompy Zenit – do dyspozycji są różne typy pomp o dużym zakresie mocy. Standardowy asortyment można uzupełnić o niestandardowe wersje w zależności od konkretnego zapotrzebowania.